Kolejna adopcja serca
Społeczność gimnazjum nr 3 włączyła się do  programu "Adopcja Serca" obejmując patronat nad małym Stevenem. Steven Tembo II urodził się 26.08.2002 roku. Ma tylko mamę i brata Patricka, ojciec zostawił ich gdy Steven miał 1 miesiąc. 
 
Mama ich Saliya ma 26 lat , nie umie ani czytać ani pisać. Pracuje w polu, uprawia kukurydzę, hoduje kilka kur. Nowy mały kolega z gimnazjalistów ma psa o imieniu Sport. Steven lubi bawić się w wypalanie cegieł z błota, które później suszy na słońcu.
 
Pomoc gimnazjum nr 3 umożliwi mu godziwe utrzymanie i naukę. Mapa Afryki pełna jest bolesnych ran. Wojny, niesprawiedliwa wymiana handlowa, zadłużenia, negatywne skutki globalizacji, niewolnictwo i inne problemy powodują nędzę, sieroctwo, głód, cierpienie i przedwczesną śmierć ogromnej rzeszy dzieci. Włączając się do programu Adopcja Serca gimnazjum chce ulżyć ich cirpieniu, ratować życie i umożliwić naukę.

Kliknij aby powiększyć
Steven Tembo II

Czym jest Adopcja Serca?

To indywidualny lub zbiorowy patronat nad sierotą lub ubogim , głodującym dzieckiem w Trzecim Świecie, pokrycie jego kosztów utrzymania i wykształcenia, poznanie dziecka przez wymainę listów.

Kto przedstawia dzieci do Adopcji Serca?
Polskie placówki misyjne różnych zgromadzeń zakonnych, które pracują w Afryce od wielu lat. Księża i zakonnice sprawdzają warunki życia i wybierają najbiedniejsze dzieci. Adopcja powinna trwać minimum 1 rok.

Na czym polega Adopcja Serca?
Celem adopcji jest zapewnienie dzieciom dostępu do edukacji -dziecko objęte tym programem powinno chodzić do szkoły. Rodzina adopcyjna w Polsce wpłaca na konto bankowe zgromadzenia misyjnego pieniądze -równowartość 15 $ na miesiąc z przeznaczeniem dla konkretnego dziecka.Polscy misjonarze kupują za te pieniądze żywność, ubrania, książki i przybory szkolne oraz opłacają szkołę podstawową która trwa 6 lat lub naukę zawodu. Adopcja Serca to przyjęcie małego Afrykańczyka do naszej polskiej rodziny pomimo, że pozostaje on nadal w swojej ojczyźnie. Zbliżeniu i wzajemnemu poznaniu służy wymiana listów i zdjęć. Listy napisane w języku polskim misjonarki tłumaczą na język francuski i są one wysyłane do Afryki, gdzie pomocnicy misjonarzy tłumaczą na język miejscowy. Dla małego Afrykańczyka jest to wielka radość , często jest to pierwszy list jaki otrzymał w życiu w dodatku z Europy. Jego pozycja w środowisku wzrasta - nie jest już sam , ma rodzinę - kogoś kto o nim myśli i dba o jego potrzeby.

Jakie informacje o dziecku otrzymuje rodzina adopcyjna?
Zdjęcie, imię, nazwisko dziecka, wiek, miejsce zamieszkania, imona rodziców, rok i przyczynę zgonu (adoptowane dzieci to najczęściej sieroty). Nazwisko miejscowego misjonarza opiekuna dziecka.
Udostępnił - Maciek Jędrusik (Wydział Promocji Miasta) - 2007-11-22 07:54:34
Opublikował - Maciek Jędrusik (Wydział Promocji Miasta) - 2007-11-22 07:57:38
Zmienił - Maciek Jędrusik (Wydział Promocji Miasta) - 2007-11-22 07:59:08