IX Halowy Turniej Piłki Nożnej drużyn Klubów Abstynenta
W dniu 16 marca  2008 r. w Hali MOSiR w Czeladzi  odbył się „IX Halowy  Turniej Piłki Nożnej drużyn Klubów Abstynenta” o Puchar Burmistrza Miasta Czeladź, którego organizatorem był Klub Abstynenta „Metamorfoza” w Czeladzi.

W turnieju uczestniczyło 14 drużyn : „Metamorfoza I”, „Metamorfoza II”, „Uwolnienie”- Sosnowiec, „Dromader”- Sosnowiec reprezentowały dwie drużyny,  „Młodzieżowa Szkoła Liderów”,  Klub Abstynenta „Powrót” z Mikołowa, „Zdrowe Życie” - Ruda Śląska, „Krokus” - Gliwice,  „Piątka”- Piekary Śląskie, „Dwójka”- Szopienice,  „Ogniwo”-Mysłowice, „Nowe”-Czeladź oraz debiutująca w turnieju drużyna Klubu Abstynenta  „Odrodzenie”- Bytom.

Po 12 godzinnych zmaganiach zwycięzcą turnieju została drużyna Klubu Abstynenta „Zdrowe Życie” z Rudy Śląskiej, która w finale pokonała drużynę „Metamorfozy” - Czeladź  3 : 1.  Trzecie miejsca ex aequo  zajęły drużyny : „Nowe”-Czeladź i „Uwolnienie”-Sosnowiec.

Kliknij aby powiększyćKliknij aby powiększyć

Organizatorzy turnieju postanowili pozostałe drużyny sklasyfikować na IV miejscach  a  drużynę „Odrodzenie”- Bytom  uhonorować  pucharem  fair-play. Najlepszym strzelcem turnieju został kolega Piotr Guliński. Najlepszym bramkarzem kolega Ariel Massalski. Obaj to zawodnicy „Metamorfozy” - Czeladź.

Trofea i nagrody uczestnikom turnieju wręczali przedstawiciele władz miasta, którzy przez cały czas trwania turnieju kibicowali drużynom w sportowych zmaganiach. Wśród nich był także Senator RP p. Zbigniew Szaleniec oraz Zastępca Burmistrza Miasta Czeladź p. Anna Ślagórska.

Ideą turnieju była rywalizacja, zabawa oraz realizacja działań programowych Klubów Abstynenta poprzez sport do trzeźwości.