Mistrzostwa Czeladzi w Badmintonie
Dnia 5 kwietnia  w Hali MOSiR odbyły się Mistrzostwa Czeladzi w Badmintonie, których organizatorem był Miejski Czeladzki Klub Sportowy i Miejski Szkolny Związek Sportowy. Do walki o tytuł mistrza Czeladzi stanęło aż 120 zawodników  w czterech  kategoriach wiekowych ( chłopcy i dziewczęta ).

Mistrzem Czeladzi w  kategorii chłopców   klas I- IV został  Mazur Artur z MZS-SP Nr 2, II miejsce zajął Grzesik Michał  z SP Nr 7, III miejsce wywalczył Przewoźniak Beniamin , IV miejsce Łuszczek Piotr, V miejsce Król Kamil – wszyscy uczniowie MZS SP Nr 2 w Czeladzi, VI miejsce Kielanowski Dariusz z SP Nr 1.

Mistrzynią Czeladzi w tej samej kategorii została Staszyńska Paulina , II miejsce zajęła Mitka Patrycja, III miejsce Szafruga Paulina , IV miejsce Wodzyńska Kinga – wszystkie reprezentujące MZS SP Nr 2, V miejsce Olszewska Zuzanna z SP Nr 1, VI miejsce Stępień Małgorzata z MZS- SP Nr 2 w Czeladzi.
W kategorii klas V-VI mistrzem Czeladzi został  Zaręba Mateusz, II miejsce zajął Nowak Bartek uczniowie MZS-SP Nr 2 , III miejsce zdobył Żaglewski Kamil z  SP Nr 3 , IV miejsce Gładysz Artur, V miejsce Szczęśniak Marek z MZS-SP Nr 2 ,  VI miejsce Lenter Sebastian z SP Nr 3 w Czeladzi.

kliknij aby powiększyćkliknij aby powiększyć

Wśród dziewcząt tytuł mistrzyni zdobyła Chwał Joanna, srebro wywalczyła Wydrzyńska Paulina, brąz Pietrzykowska Daria, miejsce IV zajęła Dzierżyńska Julia – wszystkie dziewczęta są uczennicami MZS-SP Nr 2 w Czeladzi, V miejsce zajęła Sijka Joanna, VI miejsce Włodarczyk  Joanna reprezentujące SP Nr 3 w Czeladzi.
Wśród gimnazjalistów najlepszy był  Góźniczak Tomasz z Gimnazjum Nr 2 , II miejsce zajął Górak Igor również z Gimnazjum Nr 2 , III miejsce Fronczek Patryk z MZS- Gimnazjum Nr 1 w Czeladzi, IV miejsce Wilkosz Sebastian z MZS- Gimnazjum Nr 1.

W kategorii dziewcząt I miejsce zajęłą Zdziarska Agnieszka z Gimnazjum Nr 2, II miejsce Trząska Daria z MZS- Gimnazjum Nr 1, III miejsce zdobyła Przybyłek Patrycja również z MZS-G Nr 1, IV miejsce Górak Angelika z Gimnazjum Nr 2 w Czeladzi.
W kategorii mężczyzn I miejsce, a tym samym tytuł Mistrza Czeladzi zdobył   Andrzej Mentel , II miejsce zajął  Tomasz Sołtysik, III miejsce  Tadeusz Wilk, IV miejsce Łata Piotr, V miejsce Wcisło Mateusz, VI miejsce Chwał Tadeusz.

W kategorii kobiet mistrzynią Czeladzi została  Fronczek Ewa, II miejsce zajęła Ilona Gregorczyk , III miejsce Janina Wcisło, IV miejsce Katarzyna Majcherczyk-Gruszka, V miejsce Maria Kańtoch.
Wszyscy zwycięzcy w poszczególnych kategoriach z miejsc I-III otrzymali medale i dyplomy, z miejsc IV-VI dyplomy.

Dziękujemy pracownikom MOSiR Czeladź za pomoc w przygotowaniu boisk.