Zmagania o Puchar Burmistrza
Dnia  19 kwietnia  br. w Hali MOSiR  odbyły  się turnieje o Puchar Burmistrza Miasta Czeladź  w   piłce koszykowej chłopców oraz  piłce siatkowej dziewcząt  , których organizatorem był Miejski Czeladzki Klub Sportowy oraz Miejski Szkolny Związek Sportowy.

Do walki o Puchar Burmistrza rywalizowali chłopcy i dziewczęta z rocznika 1995 i młodsi. W turnieju koszykówki udział wzięło  9 drużyn  z czeladzkich szkół podstawowych. Pierwsze miejsce zajęła drużyna z MZS- SP Nr 2 pod nazwą „ Miami Heat ”  w składzie: Michał Kuraj,  Będkowski Paweł, Patryk Tracz, Mateusz Łuszczek, Mateusz Bała. Miejsce drugie zdobyła również  drużyna reprezentująca szkołę podstawową  Nr 2 pod nazwą „ Moherowe Skarpety ”   w składzie: Patryk Wenda, Bartek Kręciwilk, Damian Nawrot, Bartek Nowak, Marcel  Kliniewski oraz Mateusz Pacholec.

kliknij aby powiększyć

Trzecie miejsce  zajęła drużyna  reprezentująca  SP Nr 3 UKS „ Olimp”” pod nazwą „ Czerwone Diabły ” w składzie: Sebastian Lentner, Witold Kowal, Karol Koniecka, Mateusz Goc, Szymon Klima, Sebastian Habiński. Następnie  do rywalizacji stanęły dziewczęta. W turnieju udział wzięło 12  drużyn. I miejsce zdobył zespół z MZS-SP Nr 2 pod nazwą „ Moherowe Diabły ” w składzie: J. Chwał, M. Radomska, A. Banaszczyk, A. Włodarczyk., II i III miejsce również zajęły dziewczęta z MZS-SP Nr 2 w Czeladzi.

Wszyscy zwycięzcy z miejsc I-III otrzymali medale i dyplomy  , a zwycięskie szkoły  puchary i dyplomy , które wręczyły  V-ce Burmistrz Miasta Czeladź Pani Anna Ślagórska oraz dyrektor MZS Małgorzata Świder. Turniej oprócz założeń czysto sportowych był również promocją Miejskiego Zespołu Szkół i próbą wyłonienia kandydatów do klasy sportowej w  Gimnazjum Nr 1 w Czeladzi.