Cztery żywioły - u źródeł energii PKE
W SDK „ODEON”, 17 listopada, odbędzie się otwarcie wernisażu wystawy fotograficznej "Cztery żywioły – u źródeł energii PKE". W Galerii SDK „Odeon” gościem będzie Foto Grupa „Koń Trojański”, która powstała dwa lata temu w Będzinie. Grupę tworzy sześciu artystów: Sonia Tuszyńska, Dariusz Wójcik, Paweł Pudłowski, Robert Garstka, Piotr Zatorski i Mariusz Pięta. Ich prace to zdjęcia wykonywane różnorodną techniką – począwszy od tradycyjnych odbitek czarno-białych, poprzez fotografię otworkową, aż do fotografii cyfrowej.
 

Obecna wystawa zawiera ekspozycje o tematyce industrialnej. Zdjęcia realizowano w kopalniach i elektrowniach Grupy Kapitałowej Południowego Koncernu Energetycznego, a motywem przewodnim stały się siły przyrody: ogień, powietrze, woda i ziemia. Ten niecodzienny i niezwykle efektowny sposób podejmowania tematu czterech żywiołów stanowi o oryginalności i kunszcie artystów grupy "Koń Trojański".

"Koń Trojański" prezentował swoje prace na wielu wystawach plenerowych i imprezach tematycznych, m.in.:
- "Będzin w pięciu odsłonach", Galeria Kings Pub w Będzinie.
- "Nic, co ludzkie", Wes Brothers Pub (prezentacja plenerowa) w Będzinie.
- "Industrial", plac im. Kolei Warszawsko-Wiedeńskiej (plenerowa prezentacja zdjęć, pokaz slajdów, występy muzyczne) w Będzinie.
- "Koń Trojański Eko Projekt", park przy Pałacu Mieroszewskich w Będzinie (impreza plenerowa we współpracy z UM w Będzinie z okazji Dni Ziemi).
- "Zjawisko Śląsk", klub młodzieżowy "Wysoki Zamek", Katowice.

Wystawa potrwa do 15 grudnia 2006 r.

Wernisaż zostanie poprzedzony koncertem zespołu "Małe Kino" z Żywca. Zespół w składzie: Jarek Kąkol (śpiew, gitara), Kuba Kotowski (skrzypce), Wojciech Hajdusianek (fortepian), Piotr Hetnał (gitara elektryczna), Mateusz Jachym (gitara basowa) i Eryk Urbaniec (perkusja) z powodzeniem tworzy muzykę do tekstów Jana Lechonia, Bolesława Leśmiana i Oscara Wilde’a.  Grupa ma już na swym koncie wiele prestiżowych nagród, m.in. wygrany Festiwal Piosenki Studenckiej w Krakowie (2002 r., I miejsce), oraz Festiwal Piosenki Nieobojętnej w Ostrzeszowie (2002 r., I miejsce). 
W 2003 r. zespół został zaproszony do udziału w Elbląskich Nocach Teatru i Poezji nazywanych Festiwalem Gwiazd i Festiwalem Piosenki Wartościowej, tym większą mamy przyjemność zaprezentować „Małe Kino” czeladzkiej publiczności, wśród której nie brakuje fanów „nieobojętnej” piosenki poetyckiej.
Udostępnił - Arkadiusz Olechwieruk (Kierownik Wydziału Prawno - Organizacyjnego) - 2006-10-31 11:28:18
Opublikował - - 2006-10-31 11:26:17
Zmienił - Arkadiusz Olechwieruk (Kierownik Wydziału Prawno - Organizacyjnego) - 2006-11-03 15:23:22