Poszukiwani recenzenci
Redakcja portalu www.silesiakultura.pl czeka na recenzje spektakli, koncertów, wystaw i innych wydarzeń kulturalnych rozgrywających się na terenie województwa śląskiego. Niepublikowane do tej pory teksty można przesyłać tylko drogą elektroniczną. Ze względu na specyfikę internetu nie powinny one liczyć więcej aniżeli 1 800 znaków. Autorom zamieszczonych recenzji zostaną wypłacone honoraria.
 

Projekt, którego częścią jest ta oferta dla recenzentów, nosi nazwę Towarzystwo Śląskich Iksów i jest dofinansowywany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Przez swą nazwę nawiązuje do działającego na początku XIX wieku w Warszawie Towarzystwa Iksów, to jest grupy wytrawnych krytyków teatralnych podpisujących swe recenzje iksami. Tym razem również chodzi o stworzenie grupy recenzentów, ale dla odmiany z osób na razie będących bezimiennymi iksami.

Regionalny Ośrodek Kultury w Bielsku-Białej - pomysłodawca Towarzystwa Śląskich Iksów, zarazem administrator portalu www.silesiakultura.pl - ma nadzieję, że projekt pomoże powiększyć grono recenzentów, a młodym utalentowanym autorom ułatwi debiut i zdobycie pierwszych honorariów.

Teksty można nadsyłać pod adresem: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. . Pod tym samym adresem lub telefonicznie: 033 812 69 08 i 033 822 05 93 w godz. 8.00 - 15.00 można uzyskać dodatkowe informacje.
Udostępnił - Arkadiusz Olechwieruk (Kierownik Wydziału Prawno - Organizacyjnego) - 2006-11-03 16:54:56
Opublikował - - 2006-11-03 16:49:08