Wygrana Górnika, MCKS coraz bliżej baraży
W miniony weekend drużyny Górnika Piaski oraz MCKS Czeladź rozgrywały jedne z ostatnich meczy w dobiegającej końca rundzie wiosennej. Po ciekawym spotkaniu Górnik wygrał z drużyną MKS Siemianowice 2:1 i awansował na 13 miejsce w swojej lidze.

Od samego początku zarówno gracze Górnika jak i MKSu Siemianowice przystąpili do zdecydowanej i otwartej gry. Pierwsza bramka w tym meczu padła w 15 minucie, po mocnym uderzeniu Paula bramkarz gości odbił piłkę którą bez większych problemów umieścił w bramce Skrzypiec. Przez kolejne 15 minut gracze z Piasków atakowali bramkę rywali, jednak po jednej z akcji wzorową kontrę przeprowadzili gracze z Siemianowic i było 1:1. Taki rezultat utrzymał się do końca pierwszej połowy. Druga część spotkania była równie zacięta co pierwsza, jednak to do graczy z Piasków uśmiechnęło się szczęście. Jeden z obrońców Górnika Piaski - Ślęzak przeprowadził znakomitą akcję na połowie rywali która zakończyła się bramką właśnie jego autorstwa, była to 71 spotkania. Wynik 2:1 utrzymał się do końca meczu.

W weekend grać mieli również zawodnicy MCKSu Czeladź którzy są już o krok od baraży. Zespół Victorii II Jaworzno oddał ten mecz walkowerem dzięki czemu MCKS Czeladź zdobył kolejne 3 punkty.

Górnik Piaski 2:1 MKS Siemianowice
MCKS Czeladź 3:0 Victoria II Jaworzno