Remis w derbach Czeladzi
W sobotnie popołudnie na stadion przy ulicy Mickiewicza zawitał beniaminek okręgówki – MCKS Czeladź. W tym prestiżowym meczu o to kto przez najbliższy czas będzie mocniejszy w czeladzkiej piłce,  padł remisem 2:2. Podział punktów nie zadowolił żadnej ze stron.

Początek spotkania to lekka przewaga goście, którzy dokładniej rozgrywali piłkę. W 11min po stałym fragmencie gry MCKS objął prowadzenie. Strzelcem bramki został Lichacz.

kliknij aby powiększyć

Po zdobyciu bramki nadal przeważali piłkarze MCKSu i dążyli do podwyższenia rezultatu. Na kwadrans przed zakończeniem pierwszej połowy, po jednej z nielicznych akcji ofensywnych, Górnik zdobył wyrównującą bramkę. Strzelcem był Paweł Śmiłowski, który mocnym strzałem pokonał bramkarza przyjezdnych.

W końcówce pierwszej połowy MCKS ponownie wyszedł na prowadzenie. po strzale Piotra Śmiechowskiego.

Druga połowa rozpoczęła się od zdecydowanych ataków ze strony gości. W odstępie kilku minut dwie stuprocentowe okazje dla MCKS-u. Chwilę później przed szansą na remis stanęli gospodarze Dawid Skrzypiec przelobował interweniującego daleko poza polem karnym bramkarza, ale piłkę z linii bramkowej wybił jeden z obrońców  MCKS-u.

Na kwadrans przed końcem spotkania Górnik doprowadził do wyrównania. po strzale Sobczyka.

Do ostatniego gwizdka sędziego trwała emocjonująca walka o 3 punkty. Mimo, iż w przekroju całego meczu na zwycięstwo bardziej zasłużyli goście, to Górnik mógł zgarnąć całą pulę. W ostatnich minutach wyborną okazję zmarnował Skrzypiec, który nie trafił w światło bramki z kilku metrów.
Udostępnił - Wojciech Maćkowski (Kierownik Wydziału Promocji Miasta) - 2008-08-18 08:29:03
Opublikował - Wojciech Maćkowski (Kierownik Wydziału Promocji Miasta) - 2008-08-18 08:29:03
Zmienił - Wojciech Maćkowski (Kierownik Wydziału Promocji Miasta) - 2008-08-18 11:38:44