Turniej „KINDER + SPORT”
W niedzielę w Katowicach odbył się turniej siatkówki dziewcząt zorganizowany przez Śląski Związek Piłki Siatkowej. Przybyło na niego 45 zespołów, które walczyły w trzech kategoriach. Z Czeladzi w turnieju wzięło udział 9 zespołów, które reprezentowały Miejski Czeladzki Klub Sportowy.

W kategorii „dwójek” dziewczęta w składzie: Kasia Baran i Magda Będkowska, prowadzone przez panią Renatę Hilarowicz zajęły III miejsce.  W kategorii „trójek” dziewczęta w składzie Paulina Szafruga, Paulina Staszyńska i Wiktoria Kulińska, zeszłoroczne Mistrzynie Śląska zajęły I miejsce, pokonując w finale Rudę Śląska 25:7, a wcześniej wygrywając z zespołem z Mysłowic 25:18. W kategorii „czwórek” zespół w składzie: Ola Włodarczyk, Paulina Stępień, Magda Radomska, Anna Banaszczyk i Joanna Chwał po zaciętej walce z zespołem z Mysłowic awansowały do rundy finałowej – trzech najlepszych drużyn, niemniej ze względów organizacyjnych runda ta nie została rozegrana.

kliknij aby powiększyćkliknij aby powiększyć

Zespoły te prowadzi pani Ewa Fronczek. Wszystkie dziewczęta są uczennicami Miejskiego Zespołu Szkół.  Turniej był ostatnim sprawdzianem przed Mistrzostwami Śląska w mini piłce siatkowej, które rozpoczną się w marcu i potrwają do czerwca.