Festiwal siatkówki zakończony
W piątek 20 marca  w ostatni dzień czterodniowego Festiwalu Siatkówki – Czeladź 2009 zorganizowanego przez Miejski Czeladzki Klub Sportowy oraz Miejski Zespół Szkół w Czeladzi swoimi umiejętnościami  mogły wykazać się dziewczęta  ze szkół  gimnazjalnych.

Drużyna liczyła 6 zawodniczek  + 3 rezerwowe. W turnieju  udział wzięło  6 drużyn z 4 miast:  Będzina,   Mysłowic, Sosnowca oraz Czeladzi. I miejsce zajęła drużyna z Mysłowic , II miejsce zdobyły dziewczęta z Miejskiego Zespołu Szkół – Gimnazjum Nr 1 w Czeladzi trenowane przez Pana Michała Zatońskiego  w składzie: Patrycja Przybyłek, Sandra Pietrzykowska, Klaudia Basak,  Daria Trząska, Marcelina Nowak, Paulina Brudnicka, Magda Słota, Magda Derela, Paulina Mysior, Paulina Tomczak.

kliknij aby powiększyć

III miejsce zdobyła drużyna z Będzina . Nasze dwie pozostałe drużyny uplasowały się  na miejscu V i VI.  Ogólnie przez wszystkie cztery dni  siatkarskiego maratonu dziewcząt  udział wzięło 360 zawodniczek z 9 zaprzyjaźnionych miast. Zawodniczki z miejsc I-III otrzymały  medale ,  wszystkie drużyny  dyplomy, a w kategorii gimnazjum zwycięskie drużyny puchary,  które wręczyła Prezes Klubu Pani Renata Hilarowicz.