Mistrzostwa Czeladzi w badmintonie
Dnia 18 kwietnia  w Hali MOSiR odbyły się Mistrzostwa Czeladzi w Badmintonie, których organizatorem był Miejski Czeladzki Klub Sportowy i Miejski Szkolny Związek Sportowy. Do walki o tytuł mistrza Czeladzi stanęło aż 80  zawodników  w pięciu  kategoriach wiekowych ( chłopcy i dziewczęta ).

Mistrzem Czeladzi w  kategorii chłopców   klas I- IV został  Lach Michał  z MZS-SP Nr 2,  II miejsce zajął Błaszczyk Adrian z SP Nr 7, III miejsce zdobył  Bartkiewicz  Krzysztof z SP Nr 2, IV miejsce Kruk  Kamil z SP Nr 2 , V miejsce Filip Karol  z SP Nr 3  VI miejsce Klama Piotr również z SP Nr 3.

kliknij aby powiększyć

Mistrzynią Czeladzi w tej samej kategorii została  Dziubantowska Aleksandra z SP Nr 1 ,  II miejsce zajęła Będkowska Magda , III miejsce Mitka Kinga, IV miejsce Janowska Patrycja, V miejsce Król Elżbieta  reprezentujące MZS SP Nr 2, VI miejsce Musiał Aleksandra z SP Nr 1 w Czeladzi. W kategorii klas V-VI mistrzem Czeladzi został  Nowak Bartosz  z MZS - SP Nr 2, II miejsce zajął Zaskórski Daniel z SP Nr 3, III miejsce zdobył  Mazur Artur z SP Nr 2 , IV miejsce Korpak Paweł  z SP Nr 1, V miejsce Przewoźniak Beniamin  z MZS-SP Nr 2, VI miejsce Woźny Daniel  z SP Nr 7  w Czeladzi.

Wśród dziewcząt tytuł mistrzyni zdobyła Chwał Joanna, srebro wywalczyła Dzierżyńska  Julia , brąz  Staszyńska  Paulina  – wszystkie dziewczęta są uczennicami MZS-SP Nr 2 w Czeladzi, miejsce IV zajęła Król Olimpia  z SP Nr 1 , V miejsce zajęła Pilarska Aleksandra z SP Nr 1, VI miejsce Stępień Małgorzata  reprezentująca MZS - SP Nr 2 w Czeladzi. Mistrzem Czeladzi w kategorii gimnazjalistów został Fronczek Patryk  z Gimnazjum Nr 1, II miejsce zajął Wilkosz Sebastian  również z Gimnazjum Nr 1, III miejsce Węzik Oskar z Gimnazjum Nr 3 w , IV miejsce Mazur Mateusz  z Gimnazjum Nr 2, V miejsce Białas Bartosz  również reprezentujący Gimnazjum Nr 2, VI  miejsce Derewiecki Arek z Gimnazjum Nr 3. W kategorii dziewcząt I miejsce zajęła Trząska Daria, II miejsce Przybyłek Patrycja  - obydwie uczennice Gimnazjum nr 1 w Czeladzi.

W kategorii mężczyzn I miejsce, a tym samym tytuł Mistrza Czeladzi zdobył  Krzysztof Gajewskil , II miejsce zajął  Tomasz Sołtysik, III miejsce  Michał Zatoński, IV miejsce Satała Wojciech, V miejsce Iwanowski Sylwester. W kategorii kobiet mistrzynią Czeladzi została  Ilona Gregorczyk, II miejsce zajęła  Renata Hilarowicz.

Wszyscy zwycięzcy w poszczególnych kategoriach z miejsc I-III otrzymali medale oraz dyplomy.