V Mistrzostwa Czeladzi w Bowlingu
Z inicjatywy Miejskiego Środowiskowego Klubu Sportowego „Omega Czeladź” w dniu 8 grudnia zorganizowano w kręgielni Orion V Mistrzostwa Czeladzi w bowlingu szkół podstawowych i gimnazjalnych. Celem imprezy była popularyzacja gry w kręgle wśród dzieci i młodzieży czeladzkich szkół, która stwarza idealne warunki do rodzinnego uprawiania aktywności ruchowej.

Zawody cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem, o czym świadczy fakt udziału wszystkich szkół w rywalizacji.

W kategorii szkół podstawowych wygrała Szkoła Podstawowa nr 2, przed SP 7 i SP 1. Natomiast w kategorii szkół gimnazjalnych laur zwycięstwa przypadł Gimnazjum nr 1, II miejsce zajęło Gimnazjum nr 3, III miejsce Gimnazjum nr 2.

kliknij aby powiększyć

Indywidualnie wśród dziewcząt szkół podstawowych I miejsce zajęła Laura Chela – SP 2 (170 pkt), II miejsce Ada Ostachowska – SP 2 (165 pkt), miejsce III zajęła Anna Kidoń – SP 7 (144 pkt). W kategorii chłopców szkól podstawowych najlepszy okazał się Patryk Mansel SP 2 (189 pkt), na II miejscu uplasował się Michał Lach – SP 2 (182 pkt), III miejsce zajął M. Grzesik – SP 7 (173 pkt).

Ze szkół gimnazjalnych wśród dziewcząt I miejsce zajęła Paulina Nowak – G1(225 pkt), II miejsce Angelika Jaroń – G 1(194 pkt), P. Kwaśniewska – G 3. Wśród chłopców najlepszy okazał się Patryk Fronczek – G1(251 pkt), II miejsce Jakub Mentel – G 1(244 pkt), III miejsce zajął M. Zasucha – G 3 (229 pkt).

Zwycięzcy zostali nagrodzeni dyplomami i medalami, natomiast najlepsze szkoły otrzymały statuetki bowlingu. W imieniu klubu dziękuję dyrektorom szkół oraz wszystkim nauczycielom wychowania fizycznego, którzy włączyli się w rywalizację i stworzyli młodzieży możliwość alternatywnego sposobu spędzania czasu wolnego.
Udostępnił - Wojciech Maćkowski (Kierownik Wydziału Promocji Miasta) - 2009-12-11 08:11:30
Opublikował - Wojciech Maćkowski (Kierownik Wydziału Promocji Miasta) - 2009-12-11 08:11:30