Mistrzostwa Czeladzi w Badmintonie
Dnia 6 marca w Hali MOSiR odbyły się Mistrzostwa Czeladzi w Badmintonie, których organizatorem był Miejski Czeladzki Klub Sportowy oraz Miejski Szkolny Związek Sportowy. Do walki o tytuł mistrza Czeladzi stanęło 68 zawodników w pięciu kategoriach wiekowych ( chłopcy i dziewczęta ).

Mistrzem Czeladzi w kategorii chłopców klas I - IV został Kacper Kaczor z SP Nr 3, II miejsce zajął Błaszczyk Adrian z MZS-SP Nr 2, III miejsce zdobył Żółtowski Filip z SP Nr 7. Mistrzynią Czeladzi w tej samej kategorii została Chela Laura MZS-SP Nr 2 , II miejsce zajęła Gładki Aleksandra - MZS - SP Nr 2, III miejsce Stachewicz Kamila - MZS - SP Nr 2. W kategorii klas V-VI mistrzem Czeladzi został Mazur Artur z MZS - SP Nr 2, II miejsce zajął Wolny Jakub MZS - SP Nr 2, , III miejsce zdobył Mansel Patryk MZS-SP nr. 2.

kliknij aby powiększyć

Wśród dziewcząt tytuł mistrzyni zdobyła Staszyńska Paulina, srebro wywalczyła Mitka Matrycja, brąz Wodzyńska Kinga – wszystkie dziewczęta są uczennicami MZS-SP Nr 2 w Czeladzi. Mistrzem Czeladzi w kategorii gimnazjalistów został Wilkosz Sebastian z Gimnazjum Nr 1 , II miejsce zajął Węzik Oskar - Gimnazjum Nr 3 , III miejsce Fronczek Patryk z Gimnazjum Nr 1. W kategorii dziewcząt I miejsce zajęła Chwał Joanna – Gimnazjum nr 4 (Będzin), II miejsce Kojko Roksana - Gimnazjum nr 1 w Czeladzi. Niestety w kategorii szkół średnich nikt nie wystartował. W kategorii mężczyzn I miejsce zdobył Arkadiusz Mikulski, miejsce II Tomasz Sołtysik.

Wśród kobiet mistrzynią Czeladzi została Ewa Fronczek , II miejsce zajęła Janina Wcisło. Serdecznie dziękujemy pracownikom MOSiR Czeladź za pomoc w przygotowaniu boisk. Wszyscy zwycięzcy w poszczególnych kategoriach z miejsc I-III otrzymali medale oraz dyplomy.

Turniej badmintona sfinansowano przy udziale środków Urzędu Miasta Czeladź.