Szybki powrót na pozycję lidera
W ósmej kolejce IV ligi, siatkarki MCKS podejmowały u siebie ostatnią drużynę UKS „SOKÓŁ 43” Katowice. Mecz, który miał być formalnością okazał się kolejnym dramatycznym spotkaniem. Po zwycięstwie w dwóch pierwszych setach, nieoczekiwanie zwycięstwo w trzeciej partii odniosła drużyna gości.

Początek czwartego seta, prowadzenie „SOKOŁA” 8:0, zapowiadało tie-break. Doświadczenie dziewcząt drużyny MCKS pozwoliło jednak szybko odrobić straty i zwyciężyć w całym spotkaniu 3:1.

Nieoczekiwanie rozgrywający dzień wcześniej spotkanie lider UKS Olimpia Katowice stracił punkt z przedostatnim UKS „Net” Piekary Śląskie (3:2), dzięki czemu MCKS Czeladź powrócił na pozycję lidera. Następne spotkanie rozegrane zostanie dopiero po feriach, ponieważ UKS Olimpia Katowice mający być rywalem w najbliższą sobotę poprosił o przełożenie spotkania.

MCKS Czeladź - UKS "Sokół '43" Katowice 3:1 (25:19, 25:20, 23:25, 25:16)