Siatkówka. „III liga jest? – JEST”!!!
Takim okrzykiem w grudniu 2009 r. rozpoczął się pierwszy mecz drużyny MCKS  Czeladź w IV lidze. W niedziele 9 maja zakończyły się zmagania w turnieju finałowym decydującym o awansie do przyszłorocznej III ligi. Wśród drużyn startujących w turnieju, faworytem była drużyna gospodarzy MOSiR Mysłowice. Jak wszyscy przewidywali zawodniczki z Mysłowic wygrały turniej bez straty seta. Pozostałe drużyny stoczyły zaciętą walkę o drugą lokatę premiowaną awansem.

Drużyna MCKS w pierwszym spotkaniu ulegla gospodarzom turnieju. Nasze dziewczęta przystąpiły do finałów wyraźnie stremowane. Nie podjęły walki z gospodarzem turnieju, jedynie w trzecim secie pokazały, że nie znalazły się w gronie finalistów przypadkowo, przegrywając jednak mecz otwarcia po emocjonującej końcówce.

W drugim dniu Olimpia Katowice, która również przegrała pierwszego dnia z drużyną MKS PRO Bielsko-Biała, postawiła naszej drużynie bardzo wysoko poprzeczkę. Olimpia wygrała pierwsze dwa sety spotkania. Jednak nie zrobiło to wrażenia na naszych zawodniczkach. Od tego momentu na siatce królowały dziewczęta z Czeladzi. Ostatecznie drużyna MCKS schodziła z parkietu z podniesioną głową.

Niedzielny mecz między MCKS Czeladź, a MKS PRO Bielsko-Biała decydował o drugim miejscu w turnieju. Faworytem była drużyna z Bielska, która bez straty seta pokonała drużynę z Katowic. Obie drużyny przystąpiły do meczu wyraźnie zdeterminowane. W pierwszej części seta dominowała drużyna z Czeladzi. Zawodniczki z Bielska doprowadziły jednak do remisu i nerwowej końcówki. Po ośmiu piłkach setowych (w tym trzech dla Bielska) 32-30 dla MCKS Czeladź. Drugi set przebiegał pod dyktando Czeladzi. Gdy wydawało się, że trzeci set jest formalnością drużyna z Bielska dała nam lekcję pokory wygrywając 25:14. To jednak podziałało na nasze dziewczęta jak „płachta na byka’. Koncertowa gra, ataki ze skrzydeł i środka siatki, których nie były w stanie obronić przeciwniczki zdecydowały o zwycięstwie naszej drużyny. Miło było oglądać radość zawodniczek i trenerów cieszących się wspólnie na boisku po ostatnim gwizdku sędziego.

Trenerzy i zawodniczki pragną podziękować wszystkim osobom, które przyczyniły się do wspólnego sukcesu klubu. W tym miejscu pragniemy podziękować:

•    Burmistrzowi Miasta Czeladź p. Markowi Mrozowskiemu za stwarzanie w mieście warunków sprzyjających osiąganiu sukcesów sportowych dzieci i młodzieży
•    Zastępcy Burmistrza Miasta Czeladź p. Annie Ślagórskiej (twórcy klas sportowych w Miejskim Zespole Szkół) za propagowanie sportu, zainteresowanie drużyną i ciągłe wsparcie
•    Prezes MCKS Czeladź- Renacie Hilarowicz za umożliwienie startu w rozgrywkach i okazaną pomoc
•    Dyrekcji MZS Gimnazjum nr 1 z klasami sportowymi za współpracę z klubem MCKS Czeladź
•    Obecnym i byłym trenerom klas sportowych MZS w Czeladzi, na wszystkich szczeblach szkolenia (Ewa Fronczek, Renata Hilarowicz, Grzegorz Balcarek, Dariusz Sobieraj)  za nieustanny zapał w poszukiwaniu i szkoleniu nowych talentów siatkarskich
•    Specjalne podziękowania dla trenera MUKS Ksawera Będzin Jacka Ostrowskiego za wypożyczenie zawodniczek stanowiących znaczne wzmocnienie naszej drużyny (środkowa- Magdalena Popczyk, przyjmująca- Anna Wyparło)