Derby Czeladzi dla Górnika Piaski
W minioną sobotę rozegrane zostały 29 derby Czeladzi - Górnik Piaski podejmował na stadionie przy ul. Mickiewicza zespół MCKS Czeladź. Po nieudanym meczu w rundzie jesiennej, kiedy  to drużyna MCKS ograł Górnika 1:0 zawodnicy z Piasków chcieli zrehabilitować się swoim kibicom za pechową porażkę. Mecz zaczął się o godzinie 17.00 przy blisko tysięcznej publiczności, która przygotowała specjalnie na to spotkanie wyjątkową oprawę.

Niestety wspaniała atmosfera na trybunach nie przekładała się na poziom gry na boisku. Obydwie drużyny stworzyły sobie bardzo niewiele sytuacji do strzelenia bramki, gra była ospała i asekuracyjna. Kiedy wydawało się że derby zakończą się bezbramkowym remisem, do słowa doszli gospodarze którzy w 87 minucie zdobyli jedynego gola w tym spotkaniu. Autorem bramki był wprowadzony 10 minut wcześniej Michał Strojek. Do końca meczu goście nie zdołali doprowadzić do remisu i mecz zakończył się skromną wygraną Górnika Piaski 1:0.

Na meczu obecny był Burmistrz Marek Mrozowski.