Sprawiedliwy remis na inaugurację sezonu
W sobotę 14 sierpnia na stadionie przy ul. Sportowej rozegrane zostały derby Czeladzi. Spotkanie inaugurujące rundę jesienną sezonu 2010/2011 zakończyło się podziałem punktów, a asekuracyjna gra obydwu zespołów spowodowała, iż widowisko stało na nie najwyższym poziomie.

Od początku spotkania lekką przewagę mieli zawodnicy MCKS Czeladź, jednak w dwóch niemal stuprocentowych sytuacjach napastnikom MCKS zabrakło skuteczności i precyzji. Przez większą część meczu gra toczyła się w środkowej części boiska i za sprawą licznych fauli raz za razem przerywana była przez arbitra. Od 20 minuty Górnik grał już w dziesiątkę, jednak zawodnicy MCKS Czeladź nie wykorzystali tej dogodność i po 45 minutach na tablicy wyników było 0:0.

Również druga część spotkania nie przyniosła zmiany wyniku, mimo że to MCKS stracił zawodnika i od połowy drugiej części podobnie jak Górnik grał w osłabieniu. Po bezbarwnej grze kibice obydwu drużyn nie doczekali się upragnionego gola a derby Czeladzi zakończyły się bezbramkowym, aczkolwiek sprawiedliwym remisem.

Kolejne mecze już 21 sierpnia, Górnik zagra u siebie z Podlesianką Katowice a MCKS na wyjeździe powalczy o punkty z Unią Ząbkowice.