Ilona Kuśmierska w Muzeum Saturn
Goszcząca w ubiegłym tygodniu w Czeladzi na zaproszenie burmistrza Marka Mrozowskiego, Ilona Kuśmierska - aktorka (znana przede wszystkim z roli Jadźki Kargulówny z filmu „Sami swoi”) i reżyser dubbingowy gościła także w Muzeum Saturn. Zaciekawiona jak aktualnie wygląda Czeladź, pod opieką pracowników Muzeum, p.Ilona ruszyła w sentymentalną podróż.
 
Niebawem okazało się, że nie ma nic bardziej fascynującego niż odkrywanie na nowo swoich rodzinnych stron. Przypomnijmy zatem, iż Ilona Kuśmierska urodziła się w Zabrzu, w Czeladzi mieszkała przez 13 lat. Wraz z rodzicami i dziadkami mieszkała w kamienicy przy ul. Milowickiej 83 (dziś ul. Katowicka). Ukochany dziadek p. Ilony, Józef Herszkiewicz, z wykształcenia farmaceuta, prowadził aptekę w Rynku, a potem drogerię i skład apteczny przy ul. Milowickiej.

A zatem, swoista wycieczka po mieście stała się doskonałą okolicznością do poznania współczesnego oblicza Czeladzi. P. Kuśmierska pozostawała pod ogromnym wrażeniem zmian, jakie dokonały się w mieście. I tej niezwykłej podróży towarzyszyło prawdziwe wzruszenie, szczególnie wobec tych wszystkich miejsc, bliskich sercu aktorki, przypominających dzieciństwo i młodość.
Udostępnił - Wojciech Maćkowski (Kierownik Wydziału Promocji Miasta) - 2010-10-13 07:12:46
Opublikował - Wojciech Maćkowski (Kierownik Wydziału Promocji Miasta) - 2010-10-13 07:12:46
Zmienił - Wojciech Maćkowski (Kierownik Wydziału Promocji Miasta) - 2010-12-08 10:53:02