Turniej badmintona dziewcząt i chłopców
Badminton jest jedną z lepiej znanych na świecie gier, jednak przeważnie tylko na poziomie podwórkowej zabawy. A szkoda, bo to bardzo ciekawa gra, która na poziomie turniejowym wymaga wielu umiejętności od zawodnika.

Żeby spopularyzować te dyscyplinę sportu i zachęcić dzieci i młodzieży do jej uprawiania Miejski Szkolny Związek Sportowy oraz Miejski Czeladzki Klub Sportowy w dniu  27 listopada  2010 r. w Hali MOSiR-u zorganizował  pierwszy w tym roku szkolnym „Jesienny Turniej Badmintona”. Na starcie, w 8 kategoriach wiekowych, stanęło do rywalizacji blisko 70 zawodniczek i zawodników. Po ciekawej i wyrównanej rywalizacji wyniki przedstawiają się następująco:

W kategorii klas I-IV dziewcząt I miejsce w turnieju zdobyła Paprota Jessica z SP Nr 2, II miejsce Gałużny Oliwia z SP Nr 1, III miejsce Bareła Natalia z SP Nr 2 w Czeladzi.

W tej samej kategorii wśród chłopców I miejsce zdobył Pytlarz Kamil z SP Nr 7, II miejsce Olszynka Krystian z SP Nr 2, III miejsce Religa Mateusz z z SP Nr 7.
W kategorii klas V-VI dziewcząt złoty medal wywalczyła Chela Laura, srebro Ostachowska Ada, brąz Będkowska Magda wszystkie uczennice SP Nr 2
w Czeladzi.

Wśród chłopców złoto wywalczył Lach Michał z SP Nr 2, srebro Kaczor Kacper z SP Nr 3, brąz Paprota Rafał z SP Nr 1.

Najlepszym gimnazjalistą turnieju okazał się Zaskórski Daniel z Gimnazjum Nr 2, drugi był Nowak Bartosz z Gimnazjum Nr 1, trzeci Jakub Wolny również z Gimnazjum Nr 1. Do kategorii gimnazjalistek zgłosiły się tylko dwie zawodniczki:Wróblewska Syndia ,która pokonała Grzeszczyk Agatę. Obydwie zawodniczki są uczennicami Gimnazjum Nr 1 w Czeladzi.
Zwycięscy poszczególnych kategorii wiekowych otrzymali medale i dyplomy, a dla wszystkich uczestników turnieju przygotowano słodki poczęstunek i napoje.

Turniej  sfinansowano przy udziale środków Urzędu Miasta Czeladź. Zapraszamy miłośników badmintona na drugi turniej, który zaplanowano w lutym 2011 r.