Razem bezpieczniej!
Biuro Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego w Będzinie informuje, iż  Rada Ministrów przyjęła „Rządowy program ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem bezpieczniej”. Program dostępny jest na stronie internetowej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji (www.mswia.gov.pl).
 

Informujemy, iż MSWiA rozpoczęło nabór projektów zadań publicznych wpisujących się w realizację założeń programu. Projekty mogą przygotowywać zarówno organy samorządowe jak i organizacje pozarządowe, w tym organizacje pożytku publicznego. Najlepsze z przedstawionych do oceny Wojewodzie Śląskiemu projektów przesłane zostaną do MSWiA w celu pozyskania środków na dofinansowanie ich realizacji. Wysokość środków przewidywanych na dofinansowanie w bieżącym roku projektów zakwalifikowanych do realizacji na obszarze naszego województwa to około 300 tys. zł.

MSWiA określiło bardzo krótki termin zgłaszania projektów, w związku z tym propozycje projektów w nieprzekraczalnym terminie – do 8 marca br włącznie, należy przesyłać na adres:

Wydział Zarządzania Kryzysowego Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego
40 – 032 Katowice
ul. Jagiellońska 25
lub dostarczyć do sekretariatu Wydziału.

Opracowane projekty muszą wpisywać się w realizację założeń programu. Założenia obejmują takie obszary jak: bezpieczeństwo w miejscach publicznych i miejscu zamieszkania, przemoc w rodzinie, bezpieczeństwo w szkole; bezpieczeństwo w środkach komunikacji publicznej; bezpieczeństwo w ruchu drogowym; bezpieczeństwo w działalności gospodarczej oraz ochronę dziedzictwa narodowego zgodnie z wyszczególnionymi w konkretnych obszarach zadaniami.

W szczególności projekty powinny zawierać następujące informacje:
  1. uzasadnienie potrzeby realizacji projektu;
  2. szczegółowy zakres rzeczowy proponowanego projektu wraz z harmonogramem realizacji zadań;
  3. uzasadnienie znaczenia zadań dla realizowanych kierunków i celów programu „Razem bezpieczniej” lub innych programów z zakresu szeroko rozumianego bezpieczeństwa realizowanych w gminie, powiecie lub województwie;
  4. spodziewane rezultaty realizacji projektu;
  5. wysokość niezbędnych środków na realizację projektu (w tym, środków własnych – rzeczowych lub finansowych – możliwych do zaangażowania).
Gorąco namawiamy i zachęcamy organizacje pozarządowe do zainteresowania się programem.

Udostępnił - Wojciech Maćkowski (Kierownik Wydziału Promocji Miasta) - 2007-03-01 09:59:08
Opublikował - - 2007-03-01 09:53:25
Zmienił - Wojciech Maćkowski (Kierownik Wydziału Promocji Miasta) - 2007-03-01 10:31:00