Koszykarskie i siatkarskie zmagania o Puchar Burmistrza
Dnia  12  marca br. w Hali MOSiR  odbyły  się Mistrzostwa  Czeladzi o Puchar Burmistrza Miasta Czeladź  w  dziecięcej piłce koszykowej chłopców oraz dziecięcej piłce siatkowej dziewcząt. Organizatorem był Miejski Czeladzki Klub Sportowy i Miejski Zespół Szkół w Czeladzi. Młodych zawodników do walki  o miejsca na podium  zagrzewali rodzice.

O godz. 9.00  do rywalizacji stanęły dziewczęta  w grach pojedynczych. W turnieju udział wzięło 20  zawodniczek. I miejsce zdobyła Agata Kuraj z MZS- SP Nr 2, II miejsce Natalia Ogórowska z SP Nr 1, III miejsce Magda Szlachta z MZS-SP Nr 2.

W klasyfikacji Zespołowej I miejsce zdobyła Szkoła Podstawowa Nr 2, II miejsce Szkoła Podstawowa Nr 1, III miejsce  Szkoła Podstawowa Nr 7. Po siatkarkach swoje umiejętności zaprezentowali młodzi koszykarze. Drużyna liczyła 3 lub 4 zawodników (3 zawodników + 1 rezerwowy). W turnieju udział wzięło  8 drużyn z czeladzkich szkól podstawowych. Pierwsze miejsce zajęła drużyna „Chicago Piaski” ze szkoły podstawowej Nr 7 w składzie: Kamil Pytlarz, Kuba Oczkowicz, Marcin Zawłocki.

Miejsce drugie zdobyła drużyna „Kozaki” z SP Nr 1 w składzie: Damian Lech, Alan Sulik, Patryk Pietrzak, Sebastian Różycki. Miejsce III wywalczyła drużyna pod nazwą „X 2" w mieszanym składzie (SP 1 i SP 7: Jakub Wilk, Daniel Półtorak, Michał Muszyński. W klasyfikacji Zespołowej I miejsce zdobyła Szkoła Podstawowa Nr 7, II miejsce Szkoła Podstawowa Nr 1, III miejsce również Szkoła Podstawowa Nr 7.

W dniu 20.03.2011 r.  o medale walczyli uczniowie i uczennice klas 6. Do turnieju zgłosiło się osiem drużyn dziewcząt z siatkówki oraz pięć zespołów z koszykówki chłopców. Wśród dziewcząt najlepszym zespołem okazała się drużyna z klasy sportowej z SP Nr 2 w Czeladzi , natomiast drugie miejsce wywalczyły dziewczęta z SP Nr 1 w Będzinie,  trzecie miejsce zajęła drużyna z SP Nr 2 w Czeladzi również z klasy sportowej. Uczennice z klasy sportowej w Czeladzi są trenowane przez Panią Renatę Hilarowicz.

Wśród chłopców najlepszym zespołem okazała się drużyna z SP Nr 2 w Czeladzi. Drugie miejsce również zdobyła drużyna z SP Nr 2. Obie drużyny są trenowane przez Pana Marka Paleja,  trzecie miejsce wywalczyła drużyna z SP Nr 7 w Czeladzi. Wszyscy zwycięzcy z miejsc I-III otrzymali medale i dyplomy, a zwycięskie szkoły  puchary i dyplomy, które wręczyły dyrektor MZS Małgorzata Świder oraz Prezes MCKS Czeladź Renata Hilarowicz.

Turniej oprócz założeń czysto sportowych był również promocją Miejskiego Zespołu Szkół i próbą wyłonienia kandydatów do klasy sportowej w Szkole Podstawowej Nr 2 i Gimnazjum Nr 1 w Czeladzi.

Imprezę sfinansowano przy udziale środków Urzędu Miasta Czeladź.