XII Halowy Turniej Piłki Nożnej drużyn Klubów Abstynenta za nami
W dniu 27 marca w Hali MOSiR w Czeladzi odbył się XII Halowy Turniej Piłki Nożnej drużyn Klubów Abstynenta oraz środowisk trzeźwościowych, którego organizatorem  był  Urząd  Miasta Czeladź, przy współpracy  Czeladzkiego  Stowarzyszenia  Trzeźwościowego „Nowe”.

Głównym trofeum, o które walczyły drużyny był Puchar Burmistrza Miasta Czeladź. W turnieju wzięło udział 11 drużyn reprezentujących  Klub Abstynenta „PIĄTKA” Piekary Śl., KA „KROKUS” Gliwice (2 drużyny), KA „SPRÓBUJ Z NAMI” Świętochłowice, KA „ODRODZENIE” Bytom, KA „UWOLNIENIE” Sosnowiec, Czeladzkie Stowarzyszenie Trzeźwościowe „NOWE” oraz 3 środowiskowe drużyny z terenu Miasta Czeladź : Grupa Sportowo-Rekreacyjna „STATOIL”, Grupa Rekreacyjna „MUSIAŁA” oraz  „REYMONTA  ZAGŁOBA”.

Po 8 godzinnych zmaganiach zwycięzcą turnieju została drużyna „NOWE” Czeladź, która w finałowym meczu pokonała drużynę KA „SPRÓBUJ Z NAMI” 3:0. Faworyt turnieju drużyna „KROKUS” Gliwice zajęła trzecie miejsce.

Puchary oraz pamiątkowe statuetki uczestnikom turnieju wręczyła Z-ca Burmistrza Miasta Czeladź  Pani Teresa Wąsowicz.