Wiosenny turniej badmintona
Badminton jest jedną z lepiej znanych na świecie gier, jednak przeważnie tylko na poziomie podwórkowej zabawy. A szkoda, bo to bardzo ciekawa gra, która na poziomie turniejowym wymaga wielu umiejętności od zawodnika.  Dlatego gorąco polecamy badmintona jako doskonały sport dla dzieci i młodzieży, rozwijający dynamikę, zwrotność i refleks.  Żeby spopularyzować te dyscyplinę sportu i zachęcić dzieci i młodzieży do jej uprawiania Miejski Szkolny Związek Sportowy oraz Miejski Czeladzki Klub Sportowy  w dniu  7 maja  2011 r. w Hali MOSiR  zorganizował  cykliczny turniej pod nazwą   „ TURNIEJ BADMINTONA - WIOSNA 2011”.

Na starcie, w 5 kategoriach wiekowych, stanęło do rywalizacji blisko 40 zawodniczek i zawodników. Po ciekawej i wyrównanej rywalizacji wyniki przedstawiają się następująco:

W kategorii klas I-IV dziewcząt I miejsce w turnieju zdobyła Nawrot Pamela, miejsce II zdobyła Bareła Natalia, miejsce III Paprota Jessica  wszystkie uczennice z SP Nr 2 w Czeladzi.
W tej samej kategorii wśród chłopców I miejsce zdobył  Religa Mateusz z SP Nr 7, miejsce II Grzeszczyk Kamil z SP Nr 2, miejsce III Sikorski Szymon również z SP Nr 2 w Czeladzi.
W kategorii dziewcząt klas V-VI  złoty medal wywalczyła Chela Laura, srebro Żychowicz Nicol, brąz  Ostachowska Ada wszystkie uczennice SP Nr 2 w Czeladzi.
Wśród chłopców w tej samej kategorii złoto wywalczył Popiel Tomasz z SP2, srebro Lach Michał również z SP2, brąz Paprota Rafał z SP Nr 1 w Czeladzi.
Najlepszym gimnazjalistą turnieju okazał się Mazur Artur z Gimnazjum Nr 1, drugi był Zaskórski Daniel z Gimnazjum Nr 2.

Zwycięzcy poszczególnych kategorii wiekowych otrzymali medale i dyplomy, które wręczyli Przewodniczący Komisji Oświaty, Kultury i Sportu Pan Andrzej Mentel i Prezes MCKS Czeladź Pani Renata Hilarowicz. Turniej  sfinansowano przy udziale środków Urzędu Miasta Czeladź.

Zapraszamy miłośników badmintona na drugi turniej, który zaplanowaliśmy jesienią 2011 r.