Koszykarze z MZS w wojewódzkim finale Orlik basketmanii
W dniu 12 maja w Sosnowcu uczniowie Miejskiego Zespołu Szkół uczestniczyli w eliminacjach regionalnych w Ogólnopolskim Turnieju Orlik basketmania w dwóch kategoriach wiekowych. Zarówno chłopcy Szkoły Podstawowej nr 2 jak i Gimnazjum nr 1 wygrywając turniej awansowali do wojewódzkiego finału. Nasi zawodnicy ze znaczną przewagą pokonali rówieśników z Sosnowca. W finale turnieju nasi młodzi koszykarze z SP2 wygrali 29-0,  a ich starsi koledzy z G1 pokonali G16 z Sosnowca 37-4.

Organizatorem turnieju "Orlik Basketmania" jest Ministerstwo Sportu i Turystyki, sponsorem TAURON Polska Energia S.A., partnerami; Polski Związek Koszykówki i Tauron Basket Liga, partnerem technicznym SPALDING-Polska, patronami medialnymi - Polskie Radio Pr. 1, TVP Sport, Gazeta Wyborcza, sport.pl.

Koszykarski turniej na "Orlikach" jest jednym z elementów programu "Moje Boisko; ORLIK 2012", ma na celu nie tylko naukę aktywnego spędzania wolnego czasu, zabawę ale również sportową rywalizację w duchu "fair play".
I taki charakter miał wczorajszy turniej. Piękna słoneczna pogoda, bardzo dobra organizacja to dodatkowe atuty mogące sprzyjać sportowej rywalizacji.

Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali pamiątkowe koszulki, a zwycięskie zespoły nagrodzone zostały pucharami i dyplomami. Drużyna z SP2 wystąpiła w składzie: Kruk Kamil, Grenda Kamil, Głąb Szymon, Bartkiewicz Krzysztof, Ambrozik Piotr, Popiel Tomasz, Wdowski Patryk, a gimnazjaliści: Marcel Kliniewski, Artur Gładysz, Banucha Brajan, Zawada Michał, Kamil Łuszczek, Marcel Banaś, Przewoźniak Beniamin. Trenerem młodszego zespołu jest Marek Palej, starszego Andrzej Mentel