Turniej Badmintona "Jesień 2011"
Badminton to doskonały sport dla dzieci i młodzieży, rozwijający dynamikę, zwrotność i refleks. Żeby spopularyzować tę dyscyplinę i zachęcić dzieci oraz młodzież do jej uprawiania Miejski Szkolny Związek Sportowy oraz Miejski Czeladzki Klub Sportowy  w dniu  5  listopada  2011 r. w Hali MOSiR  zorganizował  cykliczny turniej pod nazwą   „TURNIEJ BADMINTONA – JESIEŃ  2011”.

Na starcie w 4 kategoriach wiekowych, stanęło do rywalizacji  ponad 70 zawodniczek i zawodników. Po ciekawej i wyrównanej walce, a zwłaszcza w najmłodszych kategoriach, w których startowało najwięcej  zawodników wyniki przedstawiają się następująco:

W kategorii klas I-IV dziewcząt I miejsce w turnieju zdobyła Kalina Król z SP Nr 1 w Czeladzi, miejsce II zdobyła Wiktoria  Ogórowska również z SP 1, miejsce III  Weronika Kurek z SP Nr 2  w Czeladzi.

W tej samej kategorii wśród chłopców I miejsce zdobył Kamil Pytlarz z SP Nr 7, miejsce II  Damian Lech z SP Nr 1, miejsce III Alan Sulik również z SP Nr 1 w Czeladzi.

W kategorii dziewcząt klas V-VI  złoty medal wywalczyła Laura Chela, srebro Nicol Żychowicz, brąz  Kamila Stachewicz wszystkie uczennice SP Nr 2 w Czeladzi.

Wśród chłopców w tej samej kategorii złoto wywalczył Kacper Kaczor  z SP Nr 3 w Czeladzi, srebro Szymon Sikorski  z SP Nr 2, brąz Adrian Błaszczyk również  z SP Nr 2 w Czeladzi.

Najlepszym gimnazjalistą turnieju okazał się Artur Mazur, drugi był Jakub Wolny, miejsce III zajął Michał Lach. Wszyscy uczęszczają do Gimnazjum Nr 1 w Czeladzi.

Wśród dziewcząt  1 miejsce zajęła Kinga Mitka, miejsce drugie Elżbieta Król.

Szkoły średnie reprezentowały dwie dziewczyny. Pierwsze miejsce wywalczyła Roksana Kojko, miejsce drugie zajęła Agata Traczyk. Obie zawodniczki są uczennicami Zespołu Szkól Nr 1 w Czeladź.

Zwycięzcy poszczególnych kategorii wiekowych otrzymali medale i dyplomy, które wręczyli Przewodniczący Komisji Oświaty, Kultury i Sportu Pan Andrzej Mentel i Prezes MCKS Czeladź Pani Renata Hilarowicz.

Turniej  sfinansowano przy udziale środków Urzędu Miasta Czeladź.

Kolejny turniej badmintona zaplanowano na na styczeń przyszłego roku.