Sukcesy sportowe uczniów z MZS-G1
W dniu 12.03.2012 w  hali MOSiR w Czeladzi uczniowie z Miejskiego Zespołu Szkół - Gimnazjum nr 1 wywalczyli awans do wojewódzkiego finału piłki ręcznej chłopców. W turnieju, który miał rangę Mistrzostw Rejonu uczestniczyły 4 najlepsze drużyny z powiatów będzińskiego i Dąbrowa Górnicza.

W meczu eliminacyjnym czeladzki zespół pokonał drużynę z Gimnazjum nr 10 z Dąbrowy Górniczej wynikiem 18 do 9, a w finale turnieju wygrał z Zespołem Szkół Sportowych z Dąbrowy Górniczej 10 do 8. Podczas  wcześniejszych etapów rozgrywek nasi zawodnicy z MZS-G1 pokonali zespoły z Czeladzi, Będzina, Psar i Mierzęcic.