Złoty Medal na Mistrzostwach Śląska
12 maja w Mikołowie odbył się Finał Mistrzostw Śląska w Piłce Siatkowej, pod patronatem Śląskiego Związku Piłki Siatkowej. Dziewczęta reprezentujący Miejski Czeladzki Klub Sportowy  po zaciętych meczach w eliminacjach znalazły się w gronie najlepszych 8 drużyn walczących o Puchar „Kinder+Sport”. W drodze do finałowego turnieju czeladzka drużyna wyprzedziła reprezentantki renomowanych ośrodków siatkarskich takich jak: Jaworzno, Tychy i Sosnowiec.

Ubiegłoroczne Mistrzynie Śląska z Czeladzi od samego początku prezentowały się znakomicie, chociaż miały bardzo trudne rywalki. Grając w grupie pokonały zespoły:  Świętochłowic,  Częstochowy i Krzanowic. W półfinale wygrały z zespołem z Michałkowic, a w samym finale pokonały drużynę BBKS Bielsko Biała 25:16. Od samego początku dziewczęta w składzie: Aleksandra Gładki, Kamila Stachewicz, Nicola Żychowicz, Laura Chela, Ada Ostachowska i Magda Zawiślak grały bardzo dobrze.

Zwycięstwo  daje zespołowi  awans do  Mistrzostw Polski, które odbędą się 1-2 lipca w Zabrzu. Trenerem zwycięskiej drużyny jest pani Ewa Fronczek. Po zakończeniu Turnieju czołowi działacze Śląskiego Związku Piłki Siatkowej wyrazili uznanie dla dynamicznego rozwoju siatkówki w Czeladzi co ma ścisły związek z funkcjonowaniem klas sportowych w Miejskim Zespole Szkół. Serdeczne podziękowania drużyna wraz z trenerem składa rodzicom, którzy bardzo mocno dopingowali zespół przez całe mistrzostwa.