Sukcesy sportowe uczniów z MZS-G1
W dniu 15 maja 2012 roku w Parku Grabek w Czeladzi uczniowie z Miejskiego Zespołu Szkół - Gimnazjum nr 1 uczestniczyli w zawodach rejonowych wojewódzkiej młodzieży gimnazjalnej w orientacji sportowej chłopców.

Nasz zespół spisał się doskonale zajmując drużynowo I miejsce i uzyskał awans do wojewódzkiego finału. Kolejne miejsca zajęły Gimnazja: G7, G9, G4, Zespół Szkół Sportowych i G8 wszystkie z Dąbrowy Górniczej. Indywidualnie uczniowie MZS-G1 zajęli pierwsze trzy miejsca, najlepszym zawodnikiem okazał się Mateusz Pacholec, drugie miejsce zajął Bartosz Michałek a trzeci na mecie zameldował się Michał Ścibisz. Bardzo dobrze spisali się również nasi zawodnicy rezerwowi: Mazur Artur, Michał Lach i Kamil Grenda, którzy pokonali bezbłędnie trasę biegu w bardzo dobrym czasie.

Orientacja sportowa to dyscyplina sportowa, w której zawodnik posługując się mapą i kompasem ma za zadanie w jak najkrótszym czasie przebiec określoną trasę wyznaczoną w terenie przez punkty kontrolne. Przebieg pomiędzy punktami kontrolnymi jest dowolny, a właśnie wybór trasy przebiegu stanowi istotę biegu na orientację. Warunkiem sklasyfikowania uczestnika zawodów jest potwierdzenie w zadanej kolejności wszystkich punktów kontrolnych. Sprawdzenie obecności na danym punkcie odbywa się za pomocą karty startowej. O zwycięstwie decyduje zaliczenie wszystkich punktów kontrolnych i pokonanie trasy w jak najkrótszym czasie.

Organizatorem interesujących zawodów sportowych wykorzystujących jednoczesne umiejętności nawigacji w terenie i kondycji fizycznej był Miejski Szkolny Związek Sportowy w Czeladzi. W imprezie uczestniczyło ponad 100 zawodników i zawodniczek podzielonych na 25 czteroosobowych drużyn w kategorii szkół podstawowych i gimnazjalnych.

Na zdjęciu od lewej: Bartosz Michałek, trener Andrzej Mentel, Michał Lach, Mateusz Pacholec, Michał Ścibisz, Kamil Grenda, Artur Mazur i Kamil Kruk.