Najlepsi w powiecie, najlepsi w regionie
Kolejny awans do finału Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej zdobyli uczniowie Miejskiego Zespołu Szkół – Szkoły Podstawowej nr 2 w Czeladzi.

W dniu 23 maja odbyły się zawody powiatowe i rejonowe w czwórboju lekkoatletycznym w Dąbrowie Górniczej. Czwórbój to zawody na których zawodnik w ciągu jednego dnia startuje w biegu na 60m , w skoku w dal, rzucie piłeczka palantową i w biegu na 600 - 1000m. Uczniowie muszą być bardzo wszechstronnie uzdolnieni.

Każdą konkurencję  przelicza się na punkty zgodnie z tabelami. Okazało się, że najbardziej wszechstronni i zarazem najlepsi  są zawodnicy z Czeladzi. To oni zwyciężyli zarówno w kategorii dziewcząt jak  i chłopców, i tym samym awansowali do finału wojewódzkiego. Dziewczęta wystąpiły w składzie: Nicola Żychowicz / najlepiej punktująca zawodniczka/, Aleksandra Gładki /ustanowiła nowy rekord szkoły w skoku w dal – 4,40 m/, Ada Ostachowska, Kamila Stachewicz, Agata Batko i Laura Chela. Zespół przygotowany został przez panią Ewę Fronczek.. Drużyna chłopców wystąpiła w składzie: Patryk Wdowski  /najlepszy wynik/, Patryk Polis, Szymon Sikorski, Łukasz Rodzim, Adrian Błaszczyk, Wojciech Staszyński, Adam Dziedzic. Zespół przygotowany został przez pana Marka Paleja. Finał wojewódzki odbędzie się w Sosnowcu 6 czerwca