I miejsce w finale wojewódzkim w piłce siatkowej
Po ostatnim sukcesie drużyny MCKS Czeladź w mini piłce siatkowej dziewcząt, jakim było zdobycie Mistrzostwa Śląska, możemy cieszyć się z kolejnego sukcesu młodych czeladzkich siatkarek.

Drużyna Szkoły Podstawowej nr 2 w Czeladzi zdobyła I miejsce w Finale Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Zawody odbyły się 29 maja w Krzanowicach. Po bardzo emocjonującym i wyrównanym spotkaniu w samym już finale dziewczęta pokonały drużynę gospodarzy 27:25 i 25:23.

Aby osiągnąć ten sukces zespół w składzie: A. Gładki, L. Chela, A. Ostachowska, N. Żychowicz, K. Stachewicz, M. Zawislak, K. Sandel, M. Banaszkiewicz, W. Wikarek, J. Zięba, K. Wszelaka, O. Lemanik pod kierownictwem pani Ewy Fronczek musiała przebrnąć gęste sito eliminacji. Drużyna ta po raz pierwszy zdobyła złoty medal w rozgrywkach prowadzonych przez Śląski Związek Piłki Siatkowej oraz w rozgrywkach prowadzonych przez Śląski Szkolny Związek Sportowy.

Do tej pory podwójnego zwycięstwa w tym samym roku, nie osiągnął żaden inny zespół. Sukces naszych siatkarek został wypracowany dzięki ciężkiej, mozolnej pracy na treningach w/w zawodniczek, doświadczeniu trenera, oraz olbrzymim zaangażowaniu rodziców i władz miasta.