Memoriał im. Józefa Pawełczyka
28 września 2012 r. Miejski Szkolny Związek Sportowy i Miejski Czeladzki Klub Sportowy byli organizatorami XV Memoriału im. Józefa Pawełczyka.  Podczas ceremonii otwarcia młodzież uczciła pamięć J. Pawełczyka minutą ciszy, złożone zostały kwiaty pod tablicą pamiątkową oraz zapalono symboliczny znicz.  Maria Kańtoch była lekkoatletka przypomniała barwną sylwetkę swojego trenera Józefa Pawełczyka oraz jego zasługi dla czeladzkiego sportu.

Z-ca burmistrza Teresa Wąsowicz życząc uczestnikom rekordowych startów otworzyła zawody. Lekkoatletyczny Memoriał gromadzi zawsze najlepszych zawodników ze szkół czeladzkich. Tak było i tym razem, gdzie ponad 150 reprezentacja zawodniczek i zawodników ze wszystkich szkół podstawowych, gimnazjalnych rywalizowało o najwyższe sportowe laury. Od piętnastu lat organizatorzy odnotowują najlepsze wyniki. W tym roku poprawione zostały trzy rekordy Memoriału. W gimnazjum nowymi rekordzistami zostali: Michał Zawada w biegu na 100m z czasem 11,92 s, Kamil Grenda w biegu na 300m z czasem 40,16 s i Patryk Mansel w skoku w dal z wynikiem 5,39 m. Wszyscy rekordziści są uczniami Gimnazjum nr 1. Drużynowo w kategorii szkół podstawowych zwyciężyła SP1 przed SP2 kolejne miejsca zajęły SP7 i SP3, w gimnazjach triumfowało G1 przed G3 i G2.