Gospodarcza Brama Śląska - 24,5 ha terenów inwestycyjnych w Czeladzi
Gospodarcza Brama Śląska  w Czeladzi to jedne z najatrakcyjniejszych terenów inwestycyjnych w Aglomeracji: począwszy od wlotu ulicy Gdańskiej do ulicy Handlowej w rejonie Centrum Handlowego M1, do nasypu dawnej kolei piaskowej, a następnie do ulicy Mysłowickiej i rejonu Ochotniczej Straży Pożarnej w Parku Kościuszki.
 
Realizacja jednej z największych inwestycji miejskich pod nazwą „Gospodarcza Brama Śląska – uzbrojenie terenów Wschodniej Strefy Ekonomicznej w Czeladzi”dobiegła końca. Inwestycja miała na celu uzbrojenie terenów inwestycyjnych w rejonie Centrum M1. W ramach projektu wybudowana została ulica Gdańska wraz z towarzyszącą jej infrastrukturą techniczną związaną z dostawą mediów na potrzeby inwestorów w rejonie pól inwestycyjnych położonych na terenach Strefy, w tym sieć: wodociągowa, kanalizacja sanitarna, deszczowa, przepompownie i zbiorniki retencyjne wód deszczowych,  kanały teletechniczne, oświetlenie, a także kolektory ściekowe ku centrum miasta.

Projekt objął zasięgiem znaczną część miasta, począwszy od wlotu ulicy Gdańskiej do ulicy Handlowej w rejonie Centrum Handlowego M1 do nasypu dawnej kolei piaskowej, a następnie do ulicy Mysłowickiej i rejonu Ochotniczej Straży Pożarnej w parku Kościuszki.

Zakończenie tego projektu daje nowe możliwości inwestowania i powstawania na terenie Strefy kolejnych firm, tworzących  miejsca pracy. Realizacja ulicy Gdańskiej z towarzyszącą jej pełną infrastrukturą komunalną jako I etapu dalszego uzbrajania terenów WSE ma na celu przyspieszyć napływ nowych inwestycji w ten rejon miasta. Mamy nadzieję, że dzięki zapewnieniu dogodnych warunków infrastrukturalnych nastąpi podniesienie konkurencyjności przedsiębiorstw działających na terenie Strefy oraz będą lokowały się tutaj kolejne firmy.

Na obszarze WSE objętym w całości miejscowymi planami zagospodarowania przestrzennego, możliwe jest prowadzenie zarówno działalności produkcyjnej, jak i handlowo-usługowej. Są to tereny przeznaczone pod realizację obiektów handlu detalicznego, hurtowego i gastronomii, obiektów administracji, łączności, zdrowia, oświaty, kultury, tereny działalności produkcyjnej, obsługi komunikacji, centrów wystawienniczych, centrów dystrybucyjnych i baz logistycznych, hotelarstwa, turystyki, łączności, obsługi komunikacji i gospodarki komunalnej.

Część strefy, w rejonie ul. Spacerowej i Wiosennej (poniżej ulicy Wiejskiej), przeznaczona jest pod działalność przemysłową, a lekka produkcja dopuszczona jest także na części pozostałego obszaru. Budowa ulicy Gdańskiej pozwala zaoferować łącznie około 24,5 ha terenów inwestycyjnych objętych planami miejscowymi, z przeznaczeniem na działalność usługowo-handlową (w tym część na obiekty wielkopowierzchniowe). Działki posiadają zróżnicowaną powierzchnię od 0,37 do 5,98 ha. Tereny te można połączyć ze sobą, tworząc kompleksy pod większe inwestycje o powierzchni dochodzącej do 12,7 ha.

Część działek położona jest pomiędzy Drogą Krajową 94 Wrocław-Kraków a wybudowaną ul. Gdańską. To jedne z najatrakcyjniejszych terenów inwestycyjnych w Aglomeracji.

W ramach projektu, przygotowana została obszerna prezentacja multimedialna Wschodniej Strefy Ekonomicznej, która dostępna jest już na stronie internetowej miasta pod adresem www.czeladz.pl w zakładce "Inwestuj w Czeladzi". W prezentacji tej zamieszczone są, między innymi, szczegółowe informacje dotyczące ofert inwestycyjnych powstałych w wyniku realizacji projektu.



Udostępnił - Maciek Jędrusik (Wydział Promocji Miasta) - 2012-11-16 11:33:34
Opublikował - Maciek Jędrusik (Wydział Promocji Miasta) - 2012-11-16 11:33:34
Zmienił - Maciek Jędrusik (Wydział Promocji Miasta) - 2012-11-30 10:41:46