III liga siatkówki. Zwycięstwo na nowy rok
W sobotę zawodniczki MCKS Czeladź podejmowały drużynę MKS Dąbrowa Górnicza SA 2. Zdecydowanym faworytem była drużyna z Dąbrowy Górniczej. Jednak już w pierwszym secie okazało się, że zawodniczki MCKS-u nie przestraszyły się faworyta spotkania i zdecydowanie wygrały pierwszą partię 25:20.

Drugi set był popisem umiejętności naszych zawodniczek, które wygrywały rywalizację w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła, natomiast drużyna MKS-u sprawiała wrażenie wyraźnie zagubionej, popełniając seriami szkolne błędy. Po jednostronnej walce set zakończył się wynikiem 25:15.

W trzecim secie zawodniczki MKS-u rzuciły wszystko na jedną szalę chcąc pozostać w grze. Drużyna MCKS wyraźnie rozluźniona łatwo wygranymi setami pozwoliła odskoczyć przeciwnikowi na kilka punktów i przy stanie 3:7 trener MCKS poprosił o przerwę. Od tego momentu gra obu drużyn wyrównała się, niestety przewaga MKS-u wzrosła o kilka punktów do wyniku 12:20. Wtedy w pole zagrywki po zmianie wróciła pierwsza rozgrywająca MCKS. Dzięki jej zagrywkom i dobrej grze całego zespołu udało się doprowadzić do remisu - 20:20. W końcówce więcej zimnej krwi zachował MKS i wygrał zasłużenie 23:25.

Czwarty set przypominał dwie pierwsze odsłony. Szybkie prowadzenie MCKS 12:5 i spokojna gra przez cały set pozwoliła zakończyć zwycięsko spotkanie, sprawiając sobie i wszystkim kibicom siatkówki noworoczny prezent. Weekeend był równie udany dla drużyn młodzieżowych. Młodziczki MCKS 1 wygrały oba spotkania z gospodarzem MKS Dąbrowa Górnicza SA 2 0:2, i UKS Jedynka Rybnik 2:0. Natomiast młodziczki MCKS 2 wygrały z MOSM Tychy 2:0 i przegrały nieznacznie z Silesia Volley 2:1.

Wszystkim drużynom serdecznie gratulujemy!
MCKS Czeladź - MKS Dąbrowa Górnicza SA 2 3:1 (25:20, 25:15, 23:25, 25:22)