II Offroadowy Dzień Kobiet zakończony !
Kilkanaście dni spędzonych po kolana w błocie, setki kilometrów przejechanych bezdroży i godziny główkowania nad przebiegiem odcinków specjalnych. Tak w skrócie można opisać przygotowania do "II Off-roadowego Dnia Kobiet" – imprezy, która w minioną sobotę odbyła się  na terenach znajdujących się nieopodal byłej kopalni „Saturn” w Czeladzi.
 
Podobnie jak w ubiegłym roku, również teraz organizatorzy imprezy - katowicki klub off-roadowy SilesiaPark4×4 przygotowali dla Pań szereg zróżnicowanych i oryginalnych konkurencji. Wyzwaniem cieszącym się największym zainteresowaniem była jazda w tzw. "alkogoglach", czyli specjalnych okularach symulujących obraz, który kierowca widzi po spożyciu znacznej ilości alkoholu. Nie zabrakło oczywiście innych prób sprawnościowych w terenie - w sumie uczestniczki imprezy do pokonania miały blisko 50 km trasy podzielonej na 2 pętle.

Zabawa rozpoczęła się wczesnym rankiem na parkingu przed Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Czeladzi powitaniem i przyjęciem załóg oraz badaniem technicznym pojazdów. Wzorem ubiegłego roku do rajdu dopuszczone zostały trzy klasy startujących:

- Samochody w klasie turystycznej - wyposażone w dobre opony zimowe, zaczepy z przodu i z tyłu, stałe miejsce do zamontowania i zaplombowania karty drogowej w sposób uniemożliwiający jej odpięcie i zniszczenie, pasy bezpieczeństwa.

- Samochody 4x4 - wyposażone w sprawne napędy, opony typu "MT", zaczepy z przodu i z tyłu, stałe miejsce do zamontowania i zaplombowania karty drogowej w sposób uniemożliwiający jej odpięcie i zniszczenie, pasy bezpieczeństwa.

- Loża Szyderców - panowie przebrani w damskie fatałaszki, których zadaniem była pomoc płci pięknej na trasie w razie napotkania problemów.

Po dotarciu na start imprezy wszystkich uczestników przywitał zastępca burmistrza Czeladzi ds. komunalnych Jakub Szurdyga. Rywalizacja rozpoczęła się o godzinie przed godziną 10.00, właśnie wtedy na terenach leśnych przy ul. Szyb Jana pojawiły się pierwsze załogi gotowe rozpocząć zmagania w terenie.

Punktację najlepszych załóg organizatorzy określali na podstawie zdanych, niezniszczonych oraz zaplombowanych  kart drogowych oraz podliczeniu uzyskanego czasu, mierzonego przez specjalny system pomiaru. Do wyniku końcowego wliczała się ilość zdobytych pieczątek (czytelnych) oraz najlepszego czasu. Od końcowego wyniku odejmowane zostawały też karne minuty przyznawane przez sędziów liniowych wpisanych w karty drogowe, które można było otrzymać między innymi za takie wykroczenia jak jazda w kierunku odwrotnych od wyznaczonego, umyślne spychanie oraz utrudnianie przejazdu innym uczestnikom imprezy, używanie wyciągarek bez taśm ochronnych itp.

Pierwsze pojazdy pojawiły się na mecie zawodów po godzinie 18.00. Chwilę później nastąpiło ogłoszenie oficjalnych wyników oraz wręczenie nagród rzeczowych i okolicznościowych pucharów najlepszym kierowcom i pilotom. Patronat medialny nad imprezą objęła Burmistrz Miasta Czeladź Teresa Kosmala.

Relację z imprezy przeprowadziła między innymi telewizja TVS. Aby odtworzyć materiał kliknij tutaj.
 
Udostępnił - Maciek Jędrusik (Wydział Promocji Miasta) - 2013-03-11 10:24:28
Opublikował - Maciek Jędrusik (Wydział Promocji Miasta) - 2013-03-11 10:24:28
Zmienił - Maciek Jędrusik (Wydział Promocji Miasta) - 2013-03-12 08:41:36