O krok od medalu
W drugim dniu „Festiwalu Siatkówki  Dziewcząt – Czeladź 2013” do rywalizacji stanęło 28 drużyn w kategorii „ trójki ”z następujących miejscowości: Katowic, Borowna, Rudy Śląskiej, Zawiercia, Dąbrowy Górniczej, Sosnowca, Siewierza,  Tych, Oświęcimia , Myszkowa i Czeladzi. Drużyna liczyła 3 zawodniczki +1 rezerwowa.

W rywalizacji o podium udział wzięło 112 zawodniczek. Turniej rozegrano na 7 boiskach. Najpierw drużyny walczyły w grupach a następnie systemem pucharowym o miejsca finałowe. Zawodniczkom Miejskiego Czeladzkiego Klubu Sportowego idzie coraz lepiej i w  drugim dniu turnieju były o krok od medalu zajmując  czwarte miejsce. W sportowej walce, przy dobrej zabawie zwyciężyła drużyna z Borowna  zajmując pierwsze miejsce , drugie miejsce zdobyła drużyna z Myszkowa a miejsce trzecie drużyna  reprezentująca „ Żródełko ” Katowice.

Zawodniczki z miejsc I-III otrzymały  medale i  nagrody a wszystkie drużyny  dyplomy. W turnieju doceniono także indywidualne umiejętności zawodniczek. Najlepszymi zawodniczkami turnieju zostały:Aneta Grabińska z Borowna grająca z nr 2, Natalia Kurczyna ze „Źródełka ”Katowice grająca z nr 14 i Julia Kozak z Myszkowa grająca z nr 2. Nagrody i upominki wręczali Dyrektor MOSiR Czeladź Henryk Michalski, Wiceprzewodnicząca Rady Sportu Powiatu Pani Maria Kańtoch, Pani Beata  Zadłużny – Czeladzkie Centrum Komputerowe.

Gościem dzisiejszego turnieju był koordynator projektu MiniSiatka.pl Pan Dominik Parzydło, który był autorem zdjęć z turnieju. Zdjęcia z imprezy można będzie oglądać na  portalu siatkarskim :MiniSiatka.pl Turniej  finansowany jest  za środków Gminy Czeladź,  Starostwa Powiatowego w Będzinie w ramach programu „Sportowy  Powiat ”, nagrody  ufundowała firma Czeladzkie Centrum Komputerowe „ Lotos” PPHU Jarosław Zadłużny  ( mieszcząca się w Czeladzi przy ul. Bytomskiej 60 ).