Ten świąteczny dzień rozpoczęliśmy mszą świętą o godz.10.00 w kościele pw. św. Mateusza w Czeladzi, skąd około godz.10.45 wyruszył pochód z gwiazdą betlejemską na czele, niesioną najpierw przez proboszcza parafii ks. Zbigniewa Bigaja. Z kolędami na ustach czeladzianie przeszli ulicą Powstańców Śląskich, by zatrzymać się pod Muzeum Saturn w Czeladzi. Tam nastąpiło uroczyste powitanie Trzech Króli: króla europejskiego-Kacpra, króla azjatyckiego-Melchiora i króla afrykańskiego-Baltazara, którzy w asyście Maryi, Dzieciątka Jezus, Józefa, aniołków i pasterzy tworzyli żywą szopkę. Towarzyszył im kucyk dziarsko kroczący obok niosących Dobrą Nowinę. Uroczystość zaszczycili swą obecnością burmistrz Miasta Czeladź Zbigniew Szaleniec oraz zastępca burmistrza ds. społecznych Beata Zawiła. Burmistrz zabierając głos wyraził radość ze spotkania z okazji tego święta i dołączenia Czeladzi do innych miast kultywujących tradycję Orszaku.
Miłym akcentem tego wydarzenia były słodycze przekazane dla uczestników marszu. Po krótkim oddechu przy Pałacu pod Filarami pochód ruszył dalej tym razem pod wodzą Burmistrza, który - jak przystało na włodarza miasta - z wielkim pietyzmem dzierżył betlejemską gwiazdę. Idąc na czele orszaku w towarzystwie dzieci, dorosłych i zwierząt doprowadził wszystkich do Galerii Sztuki Współczesnej Elektrownia, gdzie powitały uczestników orszaku przepięknie zaśpiewane przez finalistów międzynarodowego konkursu kolęd i pastorałek, znane wszystkim kolędy, a wśród nich „Lulajże Jezuniu” i „Cicha noc”. Niezwykle urocze były też występy dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Czeladzi, które śpiewały i tańczyły w rytm pastorałek.
Orszak dobiegł końca, ale pokazał, że takie wydarzenia są w Czeladzi potrzebne, integrują naszą społeczność i sprawiają, że jako wspólnota możemy poszczycić się swoimi inicjatywami, które w jakiś sposób wyróżniają nas na tle innych.
Serdecznie dziękujemy tym wszystkim, którzy przyczynili się do zaistnienia tego wydarzenia, zwłaszcza tym, którzy współorganizowali wraz z GSW Elektrownia w Czeladzi orszak: parafii św. Mateusza – ks. Zbigniewowi Bigajowi, ks. Tomaszowi Zmarzłemu, Szkole Podstawowej nr 3 w Czeladzi, nauczycielce tej szkoły – Justynie Puławskiej, wszystkim dzieciom biorącym udział w żywej szopce i orszaku, solistom, którzy zapewnili oprawę muzyczną, burmistrzowi Zbigniewowi Szaleńcowi, wiceburmistrz Beacie Zawiłej-za pieczę nad całością, Stowarzyszeniu Orszak Trzech Króli, które zapewniło korony i śpiewniki, Policji i Straży Miejskiej za zabezpieczenie wydarzenia, Miejskiej Bibliotece Publicznej w Czeladzi, Urzędowi Miasta Czeladź i Zakładowi Budynków Komunalnych sprawującym nadzór nad GSW Elektrownia w Czeladzi, słowem wszystkim, którzy pomogli w organizacji wydarzenia. Przede wszystkim zaś jesteśmy wdzięczni całej społeczności lokalnej za udział w naszym podążaniu za królami, bo gdyby nie Wy, Orszaku Trzech Króli by nie było…a był, i to jaki!