NA MISTRZOSTWACH POLSKI W BOWLINGU
25 kwietnia 2015 r. w kręgielni Ośmiornica w Dąbrowie Górniczej odbył się III Ogólnopolskie Mistrzostwa Pracowników Oświaty w bowlingu.

W mistrzostwach po raz pierwszy wystąpił zespół z Czeladzi. Nauczyciele w składzie Ewa Fronczek, Michał Jastrząb, Tomasz Sołtysik i Andrzej Mentel zajęli V miejsce. Troszkę szkoda miejsca na podium, bo drużyna po rundzie eliminacyjnej zajmowała drugie miejsce. Zabrakło niewiele, bo tylko 40 punktów do trzeciego miejsca. Po dwóch rundach zdobyliśmy 1008 punktów.
Na podium znalazły się dwa zespoły z Dąbrowy Górniczej i Cieszyna.
W zawodach uczestniczyło 17 drużyn m. in. z Wodzisławia Śląskiego, Pszczyny, Sosnowca, Wojkowic, Będzina, Zabrza, Katowic, Krosna Odrzańskiego.
Ewa Fronczek z najlepszym wynikiem 151 punktów wśród kobiet została Mistrzem Polski Pracowników Oświaty.
Organizatorem turnieju był oddział śląski Związek Nauczycielstwa Polskiego. Najlepsze zespoły nagrodzone zostały pucharami, dyplomami i nagrodami rzeczowymi. Gratulujemy i życzymy powodzenia za rok.