Stare miasto rewitalizacja trwa
Do końca tego roku najstarsza część naszego miasta przybierze zupełnie nowy i inny wygląd niż ten do którego byliśmy do tej pory przyzwyczajeni. rewitalizacja ruszyła w kwietniu 2006r. - od tego czasu czeladzka starówka zmienia się na lepsze z każdym miesiącem.
 

Do tej pory wykonane zostało podziemne uzbrojenie infrastruktury technicznej ulic Ciasnej, Walnej, Katowickiej, Kościelnej, Kaczej Rynkowej, Rynek oraz Bytomskiej do Banku Śląskiego. Oświetlenie jest już gotowe na ul. Bytomskiej, Ciasnej, Walnej, Katowickiej Kaczej, Kościelnej oraz częściowo wokół płyty rynku. Z kolei ul. Walna, Ciasna, Katowicka, Kościelna, Kacza, Rynkowa, Rynek i Bytomska zostały już wyłożone kostką granitową.

kliknij aby powiększyć
kliknij aby powiększyć

Na płycie głównej Rynku wycięto już drzewa i niebawem rozpocznie się na niej układanie kostki i nasadzenie nowych drzew. Obecnie najbardziej intensywne prace trwają w ul. Będzińskiej, gdzie budowana jest kanalizacja i infrastruktura techniczna.

kliknij aby powiększyć

Przy ul. Bytomskiej na trawnikach nasadzone zostały juz kwiaty, co zdecydowanie popoprawia wygląd tego rejonu.

kliknij aby powiększyć
kliknij aby powiększyć

Zgodnie z harmonogramem robót ul. Rynek oraz Rynkowa zostaną wykonana do końca sierpnia 2007r., ulica Będzińska do końca października, zaś płyta rynku do końca listopada, również stara ulica Grodziecka zostanie wyremontowana do końca listopada.

kliknij aby powiększyć
kliknij aby powiększyć

Całość prac wraz z ewentualnymi poprawkami będzie zakończona do końca listopada 2007r. Wtedy będzie można zobaczy końcowy efekt rewitalizacji i ocenić na ile poprawiła ona wygląd Starego Miasta.

kliknij aby powiększyć
kliknij aby powiększyć

Stare Miasto to najstarszy rejon Czeladzi. Pochodzi z XIII wieku, kiedy Czeladź uzyskała prawa miejskie i jest jedynym tego typu zachowanym bez większej ingerencji średniowiecznym układem miejskim w regionie.

kliknij aby powiększyć

Inwestycja jest prowadzona przy sporym udziale środków unijnych z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego i budżetu państwa co stanowi blisko 4 mln. zł.

Urząd Miasta pragnie przeprosić mieszkańców za czasowe utrudnienia w ruchu, jednak liczy, że finalny efekt zrekompensuje te niedogodności.
Udostępnił - Wojciech Maćkowski (Kierownik Wydziału Promocji Miasta) - 2007-06-15 12:33:58
Opublikował - Wojciech Maćkowski (Kierownik Wydziału Promocji Miasta) - 2007-06-15 12:33:58
Zmienił - Wojciech Maćkowski (Kierownik Wydziału Promocji Miasta) - 2007-06-15 12:40:24