Szutrowe Wyścigi Samochodowe
Szutrowe wyścigi samochodowePierwszy raz w Zagłębiu, pierwszy raz w Czeladzi Automobilklub Zamkowy zorganizował w dniu 24.09.2006 Szutrowe Wyścigi Samochodowe. Miejscem zawodów były byłe tereny Kopalni Saturn, które w obecnym stanie nadają się znakomicie dla tego typu zawodów.
 

Pogoda dopisała, kibice również, trochę zawiedli sami uczestnicy, ale jak na pierwszy raz to i tak było nieźle. Osiemnaście samochodów, Fiaty Seicento, Hondy, Volkswagen, rajdowe Peugeoty i Daewoo Lanos, Mitsubishi Lancer i Subaru Impreza. Praktycznie przekrój całej motoryzacji. Sami uczestnicy przyjechali między innymi z Krakowa, Częstochowy, Bielska, Opola, ale większość stanowili rodowici mieszkańcy Zagłębia.
Przy Honorowym Patronacie Senatora RP Pana Zbigniewa Szaleńca i Burmistrza miasta Pana Marka Mrozowskiego punktualnie o godz. 11.00 uczestnicy imprezy w całej kolumnie wzmocnieni samochodami straży miejskiej, straży pożarnej i karetki pogotowia z PCK, przejechali koło Urzędu Miasta na miejsce rozegrania próby.
Trzy przejazdy próby sportowej przyniosła sporo emocji i kurzu. Uczestnicy rywalizowali bardzo mocno, różnice były bardzo niewielkie dosłownie dziesiątki sekund. Nie obyło się bez zdarzeń. Podczas pierwszego przejazdu duży Fiat prowadzony przez Artura Krzeszewskiego przy próbie efektownego pokonania ciasnego nawrotu wykonał małe dachowanie. Kierowcy i pilotowi nic się nie stało, ucierpiał jedynie samochód. Podczas drugiego przejazdu przebite koło w samochodzie Volkswagen Sirocco prowadzony przez Marka Polińskiego wylądował w małym zagajniku. Tym razem również nikomu nic się nie stało, ucierpiał jedynie samochód. Trzeci przejazd odbył się bez żadnych problemów, ale emocji nie brakowało.


Wyniki:

Klasyfikacja Generalna Amatorów 

1. Zbigniew Matuszyk
2. Robert Przybysławski
3. Rafał Kukuryk

Klasyfikacja W Klasie Open

1. Arkadiusz Dudek
2. Marcin Michalski
3. Paweł Sławik

Klasyfikacja W Klasie 2

1. Rafał Kukuryk
2. Łukasz Wałczyk
3. Piotr Gocyła

Klasyfikacja W Klasie 3

1. Piotr Marczewski
2. Grzegorz Krzyżowski
3. Łukasz Łaziński

Klasyfikacja W Klasie 4

1. Zbigniew Matuszyk
2. Robert Przybysławski
3. Andrzej Duduś

Nasze zawody odbyły się dzięki współpracy z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Czeladzi. Bezpośrednie zaangażowanie dyrektora Pana Henryka Michalskiego i Pana Czesława Kowala przyczyniły się do pozytywnych opinii wyrażonych przez uczestników jak i kibiców co do samych zawodów. Serdecznie im za to dziękujemy.
Mamy nadzieje, że miejsce gdzie zostały rozegrane Szutrowe Wyścigi Samochodowe wpisze się na stałe jako miejsce organizowania ciekawych i emocjonujących zawodów.

Andrzej Szkuta
Wiceprezes ds. Sportu
Automobilklubu Zamkowego Będzin

Udostępnił - Arkadiusz Olechwieruk (Kierownik Wydziału Prawno - Organizacyjnego) - 2006-10-05 22:56:19
Opublikował - - 2006-10-05 22:50:56
Zmienił - Arkadiusz Olechwieruk (Kierownik Wydziału Prawno - Organizacyjnego) - 2006-12-04 19:29:58